sdm_logo

W 2016 roku zostałem zaproszony do współpracy przy realizacji części artystycznej Światowych Dni Młodzieży. Poza skomponowaniem muzyki do Dnia Czuwania miałem zaszczyt wcielić się w rolę Ojca Świętego Jana Pawła II oraz możliwość osobistego spotkania z papieżem Franciszkiem.
To niezwykle ważne przeżycie zostanie we mnie na zawsze.

Inscenizacja muzyczno-choreograficzna, w której spotykamy młodych ludzi uwikłanych w problemy współczesnego świata.

 1. Wiara wątpiącym
  Istotą pierwszego obrazu jest pokazanie, że wśród banałów współczesnego beztroskiego życia jest możliwość znalezienia innej drogi, drogi duchowej, ze świadomością istnienia otaczającego świata, głębokiej wiary, czynienia dobra, dawania przykładu innym.
 1. Nadzieja zrezygnowanym
  Istotą tej sceny jest stosunek młodych wobec cierpienia śmierci i wojny. Życie które daje nam Pan, jest najcenniejszym darem. Dlatego pokazujemy protest przeciwko okropieństwu wojny, żalu po stracie najbliższych oraz zderzenie z doświadczeniem tajemnicy śmierci.
 1. Miłość oziębłym
  Istotą jest problem współczesnej cywilizacji, zamkniętej w cyberprzestrzeni. Młodzi uwikłani w nowoczesną technikę, zamknięci sami w sobie, wyobcowani, samotni w sieci.
 1. Przebaczenie winnym
  Istotą jest przebaczenie bliźniemu, odrzucenie zła i pojednanie.
 1. Radość smutnym
  Istotą jest wskazanie na smutek wynikający z problemów, uzależnień i monotonii życia w dzisiejszym świecie. Pragniemy wskazać na radość, która jest lekarstwem na wskazane trudności.

FILM znajdziecie w zakładce MEDIA/VIDEO