Kalendarz

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Notre Dame de Paris 19.00

21 listopada 2018 @ 19:00 - 21:00

MUSICAL „Notre Dame de Paris”(2016)
(Frollo)

Jest to szczególnie ważny dla mnie spektakl. Praca z kompozytorem Riccardo Cocciante, piękne muzyczne tematy oraz Nominacja do Artystycznych Nagród Prezydenta Miasta Gdyni – Galionów Gdyńskich, za rolę Archidiakona Frollo, to po prostu spełnienie najskrytszych marzeń.

plakatnddp

Galeria: 

160830pm0180_maleIMG_2566IMG_2561IMG_2559IMG_2554IMG_2552

Recenzje:

(…) Wysiłek całego zespołu poszedłby jednak na marne, gdyby zawiedli odtwórcy głównych ról. Ci podołać musieli podanej „sauté” opowieści o cygance, dla której głowę stracili odrażający dzwonnik Quasimodo, piękny kapitan Phoebus i mroczny archidiakon Frollo. Reprezentanci trzech różnych światów równie bezradni wobec pięknej dziewczyny i miłości, przez każdego pojmowanej inaczej.
Tu jednak nie ma zaskoczenia – zdecydowana większość bohaterów gdyńskiego „Notre Dame…” to partie popisowe.
Bardzo dojrzałą, a przy tym na swój sposób zawadiacką rolę Gringoire’a kreuje Maciej Podgórzak, pogodny, ciepły, wręcz delikatny jako uliczny poeta, a przy tym doskonały wokalnie praktycznie w każdym utworze. Jednak to Frollo w wykonaniu Artura Guzy jest rolą wybitną, należącą do kreacji mistrzowskich, znacznie wyrastającą poza francuski pierwowzór. Guza jednym surowym gestem potrafi skraść całą uwagę widzów tylko dla siebie. Jego kompletny w każdym calu, targany grzesznymi pragnieniami, archidiakon jest zdecydowanie najciekawszym bohaterem spektaklu, a jego zmaganie z pokusą, walka wewnętrzna i wreszcie wyznanie miłosne podczas wizyty u uwięzionej Esmeraldy („Jestem księdzem i kocham cię”) należą do najlepszych momentów spektaklu. Podgórzak i Guza okazali się zdecydowanie najlepszymi aktorami premierowego wieczoru (…)
Łukasz Rudziński  Trójmiasto.pl

Szczegóły

Data:
21 listopada 2018
Czas:
19:00 - 21:00

Miejsce

Teatr Muzyczny im. D. Baduszkowej w Gdyni
Pl. Grunwaldzki 1
Gdynia, Pomorskie 81-372
+ Google Map